نگاهی به زندگی‌نامه شهید «اکبر طالب‌زاده تیمورلویی»

«اکبر طالب‌زاده تیمورلویی» از دانشجویان دانشگاه تبریز بود که با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه‌های نور شد و پس از رشادت‌های فراوان، سرانجام در اول مرداد سال ۱۳۶۰ در «سوسنگر
نگاهی به زندگی‌نامه شهید «اکبر طالب‌زاده تیمورلویی»

«اکبر طالب‌زاده تیمورلویی» از دانشجویان دانشگاه تبریز بود که با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه‌های نور شد و پس از رشادت‌های فراوان، سرانجام در اول مرداد سال ۱۳۶۰ در «سوسنگرد» به شهادت رسید.

هشت سال دفاع مقدس دورانی ماندگار و پر از تجربه‌های فراوان برای ملت ایران اسلامی است که همواره از رشادت‌ها و جانفشانی‌های نیروهای نظامی و بسیجی در دفاع از خاک میهن اسلامی در برابر جنایت‌های رژیم بعثی عراق سخن گفته می‌شود.

در دوران حماسه و ایثار، از همه افراد جامعه به جنگ با صدام ملعون برخوسته بودند که یکی از همان‌ها دانشجویانی بودند که در برابر نیروهای جنایتکار عراقی سینه سپر کرده و به درجات والایی رسیدند. دانشگاه تبریز هم از جمله دانشگاه‌هایی است که در هشت سال دفاع مقدس شهدای دانشجوی بسیاری تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که شهید «اکبر طالب‌زاده تیمورلویی» یکی از این دانشجویان است.

زندگی‌نامه شهید «اکبر طالب‌زاده تیمورلویی»

«اکبر طالب‌زاده تیمورلویی» ۹  دی سال ۱۳۳۷ در  «تیمورلو» از شهرهای تابع شهرستان «آذرشهر» استان آذربایجان شرقی چشم به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود به پایان رساند.

اکبر پس از اخذ دیپلم به خدمت مقدس سربازی رفت و با اتمام آن، تحصیلات خود را در دانشگاه تبریز آغاز کرد. همزمان با حضور در دانشگاه، شروع به فعالیت سیاسی کرد و در برپایی راهپیمایی دانشجویی علیه رژیم پهلوی نقش قعالی داشت و علاوه بر آن در تظاهرات مردمی نیز شرکت می‌کرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با شروع جنگ تحمیلی، حضور در میادین نبرد و دفاع از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی را بر هرکاری مقدم دانسته و به جبهه‌های نور اعزام شد.

«اکبر طالب‌زاده تیمورلویی» پس از ماه‌ها ایثار و حضور در عملیات‌های متعدد، سرانجام در تاریخ اول مرداد سال ۱۳۶۰ در «سوسنگرد» به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

خصوصیات اخلاقی شهید «اکبر طالب‌زاده تیمورلویی»

«اکبر طالب‌زاده تیمورلویی» از کودکی شجاع و فعال بود. وی به قرائت قرآن علاقه بسیاری داشت و در مجالس، به تلاوت قرآن می‌پرداخت و محبوبیت خاصی در بین دوستانش داشت.