مهمترین مطالبه مردم آذربایجان از هیات دولت اجرایی شدن پروژه های احیای دریاچه ارومیه است

\"علیرضا منادی سفیدان\" در آستانه سفر رئیس جمهور و هیات دولت به آذربایجان شرقی با ذکر اینکه مهمترین مطالبه مردم آذربایجان از هیات دولت اجرایی شدن پروژه های احیای دریاچه ارومیه است، به خبرنگار نصرنیوز گف

"علیرضا منادی سفیدان" در آستانه سفر رئیس جمهور و هیات دولت به آذربایجان شرقی با ذکر اینکه مهمترین مطالبه مردم آذربایجان از هیات دولت اجرایی شدن پروژه های احیای دریاچه ارومیه است، به خبرنگار نصرنیوز گفت: پروژه های احیای دریاچه ارومیه نباید دچار بروکراسی اداری شود و می بایست در سریع ترین زمان اجرا و به بهره برداری برسد.

 

 

 

 

 

 

 

 


نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با ذکر اینکه اجرای پروژه انتقال آب رودخانه ارس به دریاچه ارومیه دچار وقفه زیادی شده است، گفت: فاینانسر این طرح نیز مشخص شده و مقدمات اجرایی آن فراهم است و دولت باید در سریع ترین زمان این پروژه را به سر انجام برساند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به وضعیت پروژه های ارتباطی استان نیز اشاره کرد و افزود: بزرگراه سهند – تبریز بیشتر کارهایش انجام شده و باید با توجه نظر خاص دولت سریع تر به سر انجام برسد.

منادی از طولانی شدن اجرای خط آهن سریع السیر میانه – تبریز نیز انتقاد کرد و گفت: مسئله راه آهن میانه – تبریز سال هاست که به اصلی ترین مطالبات مردم آذربایجان شرقی تبدیل شده، اما هنوز به سر انجامی نرسیده است.

وی با تاکید بر اجرای سریع این سه پروژه گفت: در زمان فعلی اگر دولت این سه پروژه مهم را در آذربایجان شرقی به سر انجام برساند، از دولت تشکر خواهیم کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: من با این طرح مخالفم؛ این طرح جالبی نیست و جز اینکه هزینه های انتخاباتی را افزایش خواهد داد، مزیت قابل توجه دیگری ندارد.

منادی گفت: ظاهر طرح این است که می کوشد نمایندگان مجلس بیشتر ملی بیاندیشند، اما شیوه اجرای آن نخواهد توانست این مهم را به سر انجام برساند.

وی در ادامه با بیان اینکه این طرح هنوز به صحن علنی مجلس نیامده است، گفت: به احتمال قوی این طرح از سوی نمایندگان مجلس به تصویب خواهد رسید.