آغاز پرداخت تسهیلات مسکن روستایی آذربایجان شرقی

پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر آذربایجان شرقی، از امروز آغاز شد.معاون امور باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ استان گفت: تسهیلات ۳۵۰ هزار میلیون
آغاز پرداخت تسهیلات مسکن روستایی آذربایجان شرقی

پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر آذربایجان شرقی، از امروز آغاز شد.

معاون امور باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ استان گفت: تسهیلات ۳۵۰ هزار میلیون تومانی برای مقاوم سازی مسکن روستایی و شهرهای کم جمعیت، با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله اعطا می‌شود و ۲۴ تا ۳۶ ماه تنفس برای آغاز بازپرداخت اقساط در نظر گرفته شده است.

مسعود رادبه، با اشاره به اینکه افزایش میزان تسهیلات از ۲۰۰ میلیون به ۳۵۰ میلیون تومان، نقش مهمی در ایجاد رغبت مردم برای مقاوم سازی مساکن روستایی خواهد داشت، افزود: سهمیه آذربایجان شرقی که از سال ۱۳۸۴ تاکنون، سالانه ۱۲ هزار واحد بود، امسال به ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این استان، رتبه چهارم کشور از نظر میزان سهمیه ابلاغی را دارد؛ از ساکنان روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر خواست، با مراجعه به ادارات بنیاد مسکن شهرستان‌ها نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

رادبه افزود: از ۳۰۵ هزار و ۴۰ واحد مسکونی روستایی استان که طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ احصا شده، ۱۵۶ هزار واحد با مشارکت خود اهالی و با استفاده از تسهیلات بانکی بنیاد مسکن، مقاوم سازی شده است.