آیت اله مجتهد شبستری :معلمان در خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی غرب قرار دارند

هفته معلم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: معلمان در خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی غرب قرار دارند و باید به نحو شایسته ای این وظیفه را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، آیت الله محسن مجتهد شبستری در آیین تجلیل از معلمان نمونه استان، اظهار کرد: امروز معلمان رسالت سنگینی بر عهده دارند و مبادا با غفلت نوجوانان و جوانان تحت تاثیر افکار غرب‌زدگان و شرق‌زدگان قرار گیرند.

 

وی،گفت: ما نیازمند معلمان متعهدی هستیم که ارزش، ادب و اخلاق اسلامی را در راس عملکرد خود قرار دهند تا جوانان از انحراف به دور باشند.

وی، با تاکید بر ضرورت ترویج و آموزش اخلاق دینی در مدارس گفت: ضروری است معلمان اخلاق و عقاید اسلامی و دینی را در لابلای آموزش های درسی به دانش آموزان آموزش دهند.

نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به ویژگی های برجسته شهید مطهری گفت: ایشان حساس به افکار التقاطی بودند چرا که به دنبال اسلام بودند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

مجتهد شبستری، با تاکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام(ره)، معلم بزرگی بود که درس شجاعت، شهامت و دلسوزی را به ما آموختند و استاد فرزانه ای بودند که باید سال ها و نسل ها این افکار به جوانان شناسانده شود. ایشان واقعا پدر بودند و شخصیت فوق العاده ای داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به اتفاقات روی داده در یمن گفت: مردم یمن در زمان پیامبر اکرم(ص) به دین اسلام گرویدند و امروز با پیشینه قوی دینی در مقابل استکبار ایستاده اند.