پیام مشترک امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان و استاندار به مناسبت هفته معلم

تیمورلو
پیام مشترک امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان و استاندار به مناسبت هفته معلم

 


بسمه تعالی 

نیمه اردیبهشت ماه، عطر و شمیم دل انگیز بهار علم و ترجمان مفهوم «ن و القلم و ما یسطرون» و «یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه»  را به یاد می آورد  و معجزه ی مسیحا نفس و بیان معلم را بر بام و بلندای کمال انسانیت به نمایش می گذارد .

 نظام تعلیم و تربیت انسان، مدیون ابدی و قدردان رسالت مقدس پیامبران الهی و پیامبر عظیم الشان اسلام و مکتب امامت و ولایت می باشد، که با پیکار بی امان خویش حماسه ای جاوید در هدایت و پرورش انسان کامل خلق کردند، با تزکیه و تعلیم مقام شامخ علم و فضیلت را بنا نهادند و پرچم توحید را برافراشتند.

بی شک رسالت راستین معلمان، این رسولان راستی و درستی و سفیران صداقت و سرفرازی برگرفته از نقش و نگار پروردگار عالمیان است.

 همو که دلها و جان های مشتاق، از کلام شیرینش رمق می گیرد و در برابر کردار و رفتارش، خاضع و خاشع می گردد ، فرزانگانی که با درک عمیق از مسؤولیت­ها و رسالت­ها، خود را به زیور علم و اخلاق آراسته اند، و با بهره­مندی از زیباترین دانش ها و مبانی تعلیم و تربیت، لباس مقدس و پرافتخار «معلمی» بر تن کرده اند.

اینک در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری به نام " دولت و ملت ، همدلی و همزبانی " مزین شده است ضمن تقدیم صمیمانه ترین سلام ها و تبریکات، یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری (ره) را گرامی می داریم و بر نقش پربرکت تان در تربیت نسل های آینده کشور ایران اسلامی و استان غیرتمند آذربایجان افتخار می نماییم.

 امیدواریم فرزندان این مرز و بوم، درس ایمان وخودباوری، هویت و ولایتمداری و علم و عمل را به عنوان ارمغانی از معلمان خود در کارنامه ماندگار خویش به ثبت رسانند و با امید به فردایی روشن آن را به آیندگان هدیه کنند.

 دست حق یارتان ، موفق و موید باشید.

 

                    محسن مجتهد شبستری                                                                   اسماعیل جبارزاده

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز