• پنجشنبه 1394/02/10 - 17:06
  • 81
  • 0 دیدگاه

شهرآورد تیم های آذربایجان یکی برای قهرمانی یکی برای بقا !

در شهرآورد تبریز
شهرآورد تیم های آذربایجان یکی برای قهرمانی یکی برای بقا !

حساس ترین شهرآورد چند سال اخیر فوتبال تبریز، در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ چهاردهم برگزار می شود.

به گزارش تیمورلو به نقل از ایسنا، هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال، روز جمعه (۱۱ اردیبهشت) به صورت همزمان در شهرهای مختلف برگزار می شود و در تبریز نیز دو تیم همشهری تراکتورسازی و گسترش فولاد به مصاف هم می روند.

تراکتورسازی تبریز که با دو برد اخیر مقابل سایپا و پیکان، جای خود را در صدر جدول رده بندی محکم تر کرده و اکنون سه گام تا کسب اولین کاپ قهرمانی اش در لیگ برتر فاصله دارد، پیکار سختی مقابل همشهری آبی پوش خود پیش رو دارد.

شاگردان اولیویرا برای تصاحب عنوان قهرمانی لیگ چهاردهم، مقابل تیمی به میدان می رود که هنوز هم در خطر سقوط به لیگ دسته یک تهدیدش می کند و گسترشی ها هم نمی خواهند از بازی مقابل تراکتور با دست خالی بیرون بیایند.

تراکتورسازی که با ۵۳ امتیاز در صدر جدول حضور دارد و پس از آن، نفت تهران با ۵۱ و سپاهان با ۵۰ امتیاز، اصلی ترین تعقیب کننده های این تیم هستند، در صورت پیروزی مقابل شاگردان فراز کمالوند، تنها دو بازی حساس مقابل استقلال و نفت تهران پیش رو خواهند داشت.

گسترش فولاد نیز در پایان هفته بیست و هفتم، ۲۷ امتیازی است و در رده یازدهم جدول قرار گرفته و تیم های ملوان و استقلال خوزستان با ۲۶، پیکان با ۲۵ و نفت مسجدسلیمان و راه آهن با ۲۲ امتیاز پایین تر از آبی پوشان تبریزی قرار گرفته اند و در صورت پیروزی مقابل تراکتور، حتی شانس کسب رتبه تک رقمی را نیز در جدول پیدا می کنند.

این بازی که در سال های گذشته بر خلاف دربی های رایج دنیا، از حساسیت و هیجان زیادی برخوردار نبوده و سوت و کورترین دربی لقب گرفته است، به نظر می رسد امسال برای هواداران تراکتور اهمیت زیادی داشته باشد و برای قهرمانی تیمشان، راضی به شکست گسترش فولاد باشند و شعار معروف “آذربایجان تیملری، فرق ائلمز رنگلری” در این بازی رنگ کمتری خواهد داشت.

سرخ آبی های فوتبال تبریز در شرایطی به مصاف هم می روند که در روزهای گذشته، شایعات مختلفی مبنی بر تبانی دو تیم به گوش می خورد که با توجه به حساسیت امتیازات مسابقه برای هر دو تیم، به نظر می رسد این صحبت ها بی اساس است، هرچند که اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز برای زیر نظر گرفتن این مسابقه در ورزشگاه حضور پیدا می کند.

 دو تیم در حالی از ساعت ۱۸:۰۰ روز جمعه به مصاف هم می روند که تیم تراکتورسازی در بازی رفت موفق شد با سه گل فرشاد احمدزاده، لوسیانو ادینهو (دو گل) و تک گل جابر انصاری برای گسترشی ها، با نتیجه ۳ بر یک برنده شود.

بر اساس اعلام کمیته مسابقات سازمان لیگ، احمد کامدار از تیم تراکتورسازی و مگنو باتیستا داسیلوا از تیم گسترش فولاد، محرومان بازی روز جمعه هستند.