افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های آموزشی، تربیتی و ورزشی منطقه گوگان

تعدادی از پروژه‌های تربیتی آموزشی و ورزشی شهرستان آذرشهر، طی سفر یک روزه مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، افتتاح و کلنگ زنی شد.
افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های آموزشی، تربیتی و ورزشی منطقه گوگان

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، در اولین برنامه این سفر، مجتمع استثنایی گوگان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و سایر مسئولان منطقه، کلنگ زنی شد.

مسعود سعادتی، صبح شنبه، نوزدهم خرداد ماه با قدردانی از همت و اراده عمومی منطقه گوگان در امور مربوط به آموزش و پرورش، گفت: انجمام اقدامات خداپسندانه مانند اهدای هزینه خیرات مادر مرحوم خانواده محترم آقای جعفر مسعودی جهت احداث مجتمع استثنایی، پیام بسیار ارزشمندی از  توجه خیرین عزیز به همه جنبه‌های تعلیم و تربیت، است‌.

وی با اشاره به پیگیری پیشبرد برنامه‌های آموزشی و پرورشی توسط مسئولان منطقه، از تک تک همکاران فعال در حوزه نوسازی و مجامع خیرین مدارس، قدردانی نمود.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، گفت: رئیس جمهور شهید در جلسات شورای عالی آموزش و پرورش شخصا شرکت می‌کرد و توجه جدی به دانشگاه فرهنگیان که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، داشت؛ این جدیت و حضور ایشان در وزارت آموزش و پرورش پیام بسیار مهمی در جهت اهمیت دستگاه تعلیم و تربیت داشت‌.

سعادتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به استخدام گسترده نیروهای تخصصی و توانمند از طریق آزمون های استخدامی و دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: تنها در آموزش و پرورش استان آذربایجان ۱۵ هزار نفر در طول سه سال گذشته، وارد حوزه آموزش شده است.

وی از افزایش بیش از دو برابری برابری سرانه دانش‌آموزی گفت: تخصیص مبالغ مالی قابل توجه به پیش برد برنامه‌های آموزشی و پرورشی موجب شده است برنامه‌های مختلفی در طول دو سال گذشته برگزار شود که هر کدام آثار آموزشی و تربیتی دارند.


وی افزود: افزایش سرانه ورزش دانش‌آموزی از جمله موضوعات مورد تاکید وزارت بود که در استان آذربایجان شرقی نیز با جدیت این امر پیگیری گردیده و استانمان در اجرای طرح شهید سلیمانی ۱ و ۲ در سطح کشور حائز رتبه اول گردیده است.

این مقام مسئول از افزایش حدود یک و نیم برابری فضاهای ورزشی دانش‌آموزی نسبت به سال‌های گذشته با اجرای طرح شهید سلیمانی ۱ و ۲ خبر داد و گفت: این درصد از سی صدم متر مربع به ازای هر دانش‌آموز به ۴۶ صدم درصد در قالب طرح شهید سلیمانی رسیده و بیش از ۱۰۰ مکان ورزشی بر همین اساس احداث شده و تجهیز سالن‌های ورزشی به کف پوش با هدف ترویج ورزش دانش‌آموزان دختر نیز در قالب طرح شهید سلیمانی ۳ جزو برنامه‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل طی سال جاری است‌.

وی با یادآوری این نکته که اتفاق‌های مبارک در سایه توجه جدی دولت و شخص رئیس جمهور شهید محقق شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت همواره از همراهی اولیا بهره‌مند شده است و معتقدیم میزان مشارکت و همراهی اولیا با برنامه‌های هر مدرسه در سطوح مختلف باید جزو ملاک‌های ارزیابی باشد.

در ادامه، چمن مصنوعی دبستان امام رضا (ع) روستای فیروز سالار گوگان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر مسئولان منطقه به بهره‌برداری رسید‌. این طرح ورزشی از محل طرح شهید سلیمانی ۲ و با هدف ترویج ورزش‌های دانش‌آموزی و تقویت سلامت جسمی آنان، افتتاح گردید.

شایان ذکر است؛ این زمین چمن مصنوعی در ابعاد ۲۰ در ۳۰ متر با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده و استان اذربایجان شرقی با افتتاح بیش از ۹۰ چمن مصنوعی در مدارس در رتبه اول کشور از این حیث، قرار دارد.


مسعود سعادتی، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در حاشیه آیین افتتاح بهره‌برداری از این چمن مصنوعی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی از جمله طرح‌های خوب و موفق آموزش و پرورش است، اظهار کرد: طی اجرای این طرح به شکل مشارکتی (پنجاه_پنجاه) زمین‌های ورزشی چمن مصنوعی در سطح مدارس اجرا شده است.

وی با یادآوری این نکته که هدف گذاری در طرح شهید سلیمانی ۳، افزایش سرانه ورزش دانش آموزی ویژه دختران است، گفت: سرانه ورزش دانش‌آموزی استان با اجرای این طرح یک و نیم برابر شده که در نوع خود، بی‌سابقه است.

وی، رشد فضاهای ورزشی را در راستای جلوگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی، بسیار موثر دانست.

در ادامه این سفر یک روزه به شهرستان آذرشهر از پروژه حصارکشی و آسفالت محوطه دبیرستان طالقانی و هنرستان شیرین عسل و مدرسه طوبی، فاطمیه، فرزانگان، آزادگان، عباسی آلمالوداش، عفاف و چمن مصنوعی مدرسه خوارزمی، کف پوش ورزشی سهام خیام و شهید مدنی آذرشهر با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال بهره برداری گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش همچنین از محل پروژه هنرستان ۱۸ کلاسه منطقه آذرشهر که در سفر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصویب گردیده بود و اعتبار آن تخصیص یافته است بازدید کرد.

سعادتی در ادامه بازدیدهایش با حضور در مددسه عنصری منطقه ممقان آذرشهر با بیان اینکه در سال گذشته، بیش از پنجاه میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌های استان هزینه گردیده است، اظهار کرد: در این موضوع اولویت استان با مناطق محروم و هنرستان‌های نیازمند توجه بوده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیز هنرستان‌ها همچنان جزو اولویت‌های اساسی اداره کل است، افزود: برای رشد فضای آموزشی نیز از طرق مختلف اقدامات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی در مولد سازی جزو استان‌های پیش رو است، گفت: در مرحله دوم مولدسازی شهرستان به شهرستان در حال بررسی وضعیت مدارس هستیم تا از املاک آموزش و پرورش به نحو احسنت به نفع دانش آموزان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه با وجود محدودیت منابع مالی تنها در استان آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم، دو هزار و پانصد میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است، افزود: در امر توسعه فضا‌های آموزشی و پرورشی، نگاه تک بعدی به اعتبارات دولتی نداریم. راهکارهای مختلفی را باید به نسبت هر شهرستان پیشبرد که مولدسازی یکی از توصیه‌های ما برای ساماندهی املاک و بهره‌برداری از املاک مازاد است.

سعادتی متذکر شد: اگر مردم در پیشبرد برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت، پای کار نباشند؛ قطعا موفقیتی حاصل نمی‌شود، از این رو توصیه ما به مدیران آموزش و پرورش و فرهنگیان بزرگوار بهره‌برداری از حداکثر ظرفیت‌های مردمی است.

انتهای پیام