کدخبر : 2886
دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
فاقددیدگاه
حجت السلام مصائبی مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خبر داد

سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم در آذربایجان شرقی برگزار می شود

تیمورلو نیوز : حجت الاسلام علی مصائبی ظهر دوشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این مطلب اظهار داشت: این دوره از مسابقات در چهار بخش حفظ، ترتیل، قرائت و اذان با حضور ۴۳۲ شرکت کننده از سراسر استان از چهارم شهریور سال جاری در تبریز برگزار می شود که آمار شرکت کنندگان در مقایسه با سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

علی مصائبی

وی افزود: سال گذشته ۳۰۷ نفر در این مسابقات شرکت کردند که از این تعداد ۲۲ نفر به بخش کشوری راه یافتند که متأسفانه هیچ شرکت کننده ای از راه یافتگان به مرحله کشوری، موفق به حضور در مرحله بین المللی نشد.

وی همچنین ادامه داد: به منظور افزایش توانمندی شرکت کنندگان، در حاشیه برگزاری این مسابقات کلاس های آموزشی قرآن کریم با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار می شود.

حجت الاسلام مصائبی همچنین به رویداد تربیت حافظ در استان اشاره کرد و گفت: امسال ۱۹ هزار نفر در بخش تربیت حافظ حضور داشتند که ۱۶ هزار مدرک در این خصوص صادر شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ین اداره کل در سه بخش ترویج وقف، اجرای نیت واقف و همچنین اخذ سند برای تثبت موقوفات از جمله استان های قابل تقدیر در کشور است، افزود: در این راستا بیش از شش هزار سند اجازه ای تنظیم شده و همچنین ۸۵ درصد از موقفات استان سنددار شده اند که این رقم در نوع خود، آمار بی نظیری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی همچنین از آغاز طرح نهضت سوادآموزی قرآن در استان خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در طول پنج سال آینده، ‌بی سوادی قرآنی در جامعه در حد روخوانی ریشه کن شود.

وی همچنین از سه وقف جدید در حوزه قرآنی در کلانشهر تبریز خبر داد و گفت: انتظار می رود با ترویج فرهنگ وقف در حوزه قرآن کریم و اهل بیت، آذربایجان شرقی از جمله استان های پایلوت در کشور قرار گیرد.

وی همچنین در ادامه به موقوفات جدید در استان اشاره کرد و گفت: در سال جاری بیش از ۴۰ مورد وقف در استان صورت گرفته که شاخص ترین این موقوفات ساختمان آیت الله سبحانی در کلانشهر تبریز است.

حجت الاسلام مصائبی همچنین با بیان اینکه متولی اصلی مساجد این اداره کل است، اظهار داشت: بیش از هفت هزار مسجد فعال و ۶۰ بقعه متبرکه در استان موجود است که در این خصوص فرم هایی تدوین شده تا آمار دقیق به صورت کامل در اختیار این ارگان قرار گیرد.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

طراحی سایت
رفتن به نوارابزار