کدخبر : 2764
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۱
فاقددیدگاه

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: از رشد چشمگیر احساس امنیت تا فضای باز رسانه ای

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد سه ساله دولت تدبیر و امید در استان گفت: دولت در این مدت دستاوردهای ارزشمندی در حوزه های مختلف استان همچون امنیت، رونق چرخ های تولید و ایجاد فضای باز رسانه ای و سیاسی داشته است.

به گزارش تیمورلو به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: متاسفانه در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم آذربایجان شرقی در شاخص های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وضعیت مناسبی نداشت.
وی ادامه داد: امنیت و سلامت یکی از مهم ترین موضوعاتی بود که برای مردم اهمیت داشت و مطالبه جدی آنان از دولت بود.
وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی به عنوان پل ارتباطی شمال غرب با مرکز کشور، راه اروپا و همجواری با کشورهای همسایه از موقعیت خاصی برخوردار است.
جبارزاده گفت: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شاخص های امنیتی استان در حوزه های مختلف همچون سرقت، جرایم، ناهنجاری های اجتماعی و تعداد معتادان متجاهر در سطح جامعه وضعیت مطلوبی نداشت.
وی ادامه داد: وجود معتادان متجاهر در استان در سنین پایین به خصوص در بین دختران از موضوعات بسیار نگران کننده آذربایجان شرقی در ان مقطع بود که در اولویت کاری مسئولان استانی قرار گرفت و توانستیم آذربایجان شرقی را به عنوان استان بدون معتاد متجاهر در کشور معرفی کنیم.
وی با اشاره به اینکه اشتغال بیماران معتاد درمان شده از موضوعات مهمی است که می تواند از ابتلای دوباره آنها به این بیماری جلوگیری کند، گفت: در زمان حاضر ۴۵ بانوی بهبود یافته در مرکز ترک اعتیاد باغ فرشته تبریز مشغول به کار هستند.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: بحث اشتغال بهبود یافتگان از اولویت های اصلی کاری مسئولان بوده و شرایط کاری این افراد در مراکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ و ماده ۱۵ فراهم شده است.
وی اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و همکاری خوب نیروهای انتظامی و امنیتی و دادگستری استان توانستیم شاخص های امنیتی در استان را ارتقا دهیم و اکنون آذربایجان شرقی به عنوان استان برتر در حوزه امنیت در کشور انتخاب شده است.
وی با بیان اینکه مردم به عنوان ولی نعمتان ما هستند و باید به نظرات و مطالبات مردم دهیم دهیم، افزود: کیفیت بخشی به خدمات از جمله برنامه های اصلی مدیران استانی است.
جبارزاده با اشاره به موضوع قاچاق انسان از مرزهای این استان گفت: طی سه سال گذشته بیشترین اتباع بیگانه در آذربایجان شرقی دستگیر و طبق قانون به کشورهای خود عودت داده شدند.
وی اضافه کرد: بیشتر این افراد از کشورهای افغانستان، پاکستان، بنگلادش و سومالی بودند که قصد عبور از مرزهای ایران را داشتند.
وی با بیان اینکه افزایش احساس امنیت یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: بالا بردن ضریب امنیت در آذربایجان شرقی موجب شده این استان مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گیرد.
استاندار آذریاجان شرقی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشاتزشان سفارش کرده بودند که اگر شهروندی به مراکز درمانی مراجعه می کند، باید فقط دغدغه درمان داشته باشد که این مهم با روی کار دولت تدبیر و امید مورد توجه قرارگرفت و طرح تحول سلامت در کشور اجرایی شد.
وی ادامه داد: قبل از اجرای این طرح در آذربایجان شرقی مواردی وجود داشت که در آن خیران برای آزاد کردن فوت شده ها در بیمارستان های این استان اقدام به جمع آوری پول می کردند ولی با اجرای طرح تحول سلامت مردم دیگر دغدغه ای جز دغدغه بیماری در کشور و استان ندارند.
وی افزود: امروز در آذربایجان شرقی هیچ شهروندی وجود ندارد که تحت بیمه های درمانی قرار نگرفته باشد مگر اینکه خودش نخواهد.
جبارزاده اظهار کرد: امروز می توان گفت که در دولت تدبیر و امید خواسته مقام معظم رهبری و توصیه های ریاست جمهوری با اقدام شایسته مسئولان عملیاتی شده و موضوعی که در سال های گذشته مغفول مانده بود، در سایه اتخاذ تدابیر مناسب جامه عمل پوشیده اند.
نقد و انتقاد لازمه حکومت مردمی است
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر وامید یک نوع آشفتگی و بی نظمی در دستگاه های فرهنگی استان حاکم بود، گفت: دستگاه های فرهنگی آن گونه که انتظار می رفت عملکرد لازم را نداشتند و در ایستایی و رکود به سر می بردند.
وی ادامه داد: با وجود اینکه در بحث اعتبارات استانی حوزه فرهنگ دست مان بسته بود ولی با امکانات محدود در دولت تدبیر و امید به اهالی فرهنگ ثابت کردیم که حتی بادست خالی نیز در کنار آنها هستیم و مورد حمایت دولت هستند.
استاندارآذربایجان شرقی با بیان اینکه انتقاد و نقد لازمه یک حکومت مردمی است، تاکید کرد: مدیریت ارشد استان از نقد منتقدان و پیشنهادات صاحب نظران و همچنین از حضور صاحبان فکر واندیشه در تصمیم گیری های خود استقبال می کند.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش احساس مشارکت و آزادی بیان در جامعه، گفت: نظارت اصحاب رسانه بر عملکرد مدیران اجرایی و دستگاه های مختلف خواسته مدیریت ارشد استان است.
وی تاکید کرد: دردولت تدبیر وامید هیچ مدیر دولتی در آذربایجان شرقی حق شکایت از خبرنگاران را ندارد ونقد و انتقاد را به عنوان هدیه ای به مسئولان می دانیم.
جبارزاده اضافه کرد: افزایش تعداد سایت ها، کتاب های که اجازه چاپ گرفته اند و افزایش انتشارات کارنامه مورد قبول دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ دراین استان است.
وی با اشاره بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: اگر به دنبال مدیریت خوب و برگزیده در جامعه هستیم باید روش مدیریتی شهدا را پیشه خود قرار دهیم و در تعامل با مردم و تکریم ارباب رجوع شهدا را الگوی خود قرار دهیم.

افزایش میزان مشارکت مردم در فعالیت های مختلف
استاندار آذربایجان شرقی گفت: میزان حضور و مشارکت مردم یکی ازشاخص های اجتماعی است که در دولت تدبیر وامید مورد توجه قرار گرفت و بر خلاف دولت کذشته که فعالیت سازمان های مردم نهاد کمرنگ شده بود در این دولت مشارکت و فعالیت این سازمان ها مورد توجه مسئولان قرار گرفت.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: در دولت یازدهم تعداد سازمان های مردم نهاد افزایش یافته و آنها در موضوعات مختلف همچون دریاچه ارومیه، حفظ محیط زیست، مبارزه با اعتیاد ودیگر موضوعات مهم اجتماعی و فرهنگی مشارکت فعال دارند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

طراحی سایت
رفتن به نوارابزار