کدخبر : 2623
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
فاقددیدگاه

مقام معظم رهبری: این خطاست که گمان کنیم انقلابی فقط آن کسی است که در کنار امام بوده/ انقلاب برای همه است

آیت الله سیدعلی خامنه ای، مقام معظم رهبری هم اکنون در حال سخنرانی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی در حرم امام هستند.

به گزارش تیمورلونیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، مهمترین بخش های سخنرانی به این شرح است.

– امام، امام انقلاب بود. قدرت‌های مادی هم که نسبت به امام همواره غضبناک بودند و از امام می‌هراسیدند، بیشتر به خاطر این صفت انقلابی‌گری بود. امروز هم دشمنان ملت با خصوصیت انقلابی‌گری او دشمنند. اساساً قدرت‌های مادی از کلمه‌ی انقلاب وحشت می‌کنند/ امام انقلابی ما کشور را به‌وسیله‌ی انقلاب از منجلاب‌ها بیرون کشید/ امام، مسیر و ریل را به سمت هدف‌های بزرگ عوض کرد؛ این هدف‌ها خلاصه می‌شود در حاکمیت دین خدا.

– بعد از رحلت امام، هر جا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم؛ هر جا از انقلابی‌گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم. این یک واقعیت است. بنده در این سال‌ها خودم مسئول بودم؛ اگر تقصیری در آن باشد متوجه این حقیر هم هست/ مخاطب این سخن نسل امروز و نسل فردا و نسل فرداهای بعد است. همه مخاطب این سخن‌اند؛ می‌توان این راه را با شیوه‌ی انقلابی حرکت کرد؛ آن‌وقت پیشرفت قطعی است.

– همه باید انقلابی باشند؛ این خطاست که گمان کنیم انقلابی فقط آن کسی است که در کنار امام بوده؛ اگر معنای انقلاب را این بگیریم، انقلابی، همین ما پیر و پاتال‌ها خواهیم بود. انقلاب برای همه است؛ جوان‌ها انقلابی‌اند و می‌توانند انقلابی باشند/ با شاخص‌های انقلابی‌گری، یک جوان امروز می‌تواند از من سابقه‌ دار در انقلاب انقلابی‌تر باشد.

–  این خطاست که خیال کنیم انقلابی یعنی افراطی. این دوگانه‌هایی که سوغات بیگانه‌ها و حرف دشمنان ایران است، نباید در فرهنگ سیاسی ما جا باز کند. اینها انقلابی را می‌گویند تندرو، غیرانقلابی را می‌گویند میانه‌رو؛ این یک دوگانه‌ی بیگانه است.

– من پنج شاخص انقلابی‌گری را ذکر می‌کنم که ما، هر جا هستیم باید سعی کنیم در خودمان این پنج شاخص را ایجاد و حفظ کنیم. این شاخص‌ها در همه‌ی افراد ملت ایران می‌تواند وجود داشته باشد:
۱. پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب
۲. هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها
۳. پایبندی به استقلال همه‌جانبه‌ی کشور
۴. عدم تبعیت از دشمن و جهاد کبیر
۵. تقوای دینی و سیاسی

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

طراحی سایت
رفتن به نوارابزار