کدخبر : 2274
یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۰۳
فاقددیدگاه

استاندار آذربایجان شرقی: حضور گسترده مردم در انتخابات ضامن برجام است

اسماعیل جبارزاده شامگاه شنبه در همایش انتخابات و مشارکت حداکثری در تبریز با اشاره به نقش و اهمیت حضور مردم در پای صندوق های رای ، اجرای بند بند برجام را نیازمند حمایت مردم دانست .
وی اظهارکرد: یکی از موراد این حمایت ، حضور با شکوه مردم در انتخابات اسفند ماه خواهد بود .
جبارزاده با بیان اینکه آرای مردم مستندترین سند حمایت از دولت و نظام است، گفت: مهم نیست مردم به چه تفکر سیاسی رای می دهند بلکه مهم میزان مشارکت مردم است .
وی با بیان اینکه مکمل راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن امسال حضور با شکوه مردم در هفتم اسفند پای صندوق های رأی خواهد بود، گفت: هیچ فرد حائز شرایط رای دادن نباید در هفتم اسفند در خانه بماند .
جبارزاده با تاکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات اظهار کرد: برگزاری انتخابات مختلف کشور تا کنون نشان داده حضور مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، به ویژه در حاشیه شهرها بسیار باشکوه بوده و در هفتم اسفند به حضوری باشکوه تر از خرداد ۹۲ نیاز داریم و شرایط کنونی کشور چنین اقتضا می کند.
وی با بیان اینکه به اذعان همه تحلیلگران حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باشکوه تر از سال های قبل به ویژه در تبریز و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی بود ، گفت: مردم استان به ویژه کلانشهر تبریز می توانند رتبه نخست حضور در پای صندوق های رأی را به خود اختصاص دهند.
جبارزاده با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته ، معلمان مطمئن ترین افرادی هستند که مردم برای مشورت به آنان مراجعه می کنند، از معلمان و مدیران مدارس درخواست کرد: مردم را تشویق و ترغیب کنند تا انتخاباتی سالم، باشکوه و با مشارکت حداکثری برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه مردم بازیگران اصلی صحنه انتخابات هستند،خاطرنشان کرد: هر دو انتخابات مجلس و خبرگان بسیار پر اهمیت هستند و دقت مردم در انتخاب افراد اصلح تاثیر زیادی در سرنوشت کشور دارد .
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نمایندگان ملت عصاره ملت هستند ، گفت: ۱۹ نماینده استان در مجلس شورای اسلامی باید همه ویژگی های ممتاز مردم آذربایجان را در خود داشته باشند.
وی خودداری از دادن وعده های غیرممکن، صداقت و تعهد در برابر انقلاب را از سوی نامزدها بسیار مهم برشمرد و افزود: بهترین معرف کاندیدا رفتار خود کاندیدا و اطرافیان آن است که معیارهایی برای انتخاب اصلح به شمار می روند.
وی با اشاره به صرف هزینه های کلان تبلیغات برخی از کاندیداها متذکر شد: برخی نامزدها بیشتر از حقوق چهار سال یک نماینده برای تبلیغات هزینه می کنند .
جبارزاده بر لزوم جلوگیری از اختلاف و تفرقه مجریان سه قوه و حرکت در خط رهبری و ولایت تأکید کرد و ادامه داد: سه قوه باید در امر برگزاری انتخابات هماهنگ با هم عمل کرده و با هم افزایی ظرفیت های خود برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه قدم بردارند.
استان آذربایجان شرقی دارای ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی و پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.
انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی و دور پنجم مجلس خبرگان به صورت همزمان در هفتم اسفند برگزار می شود.۳۹۴۱

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

طراحی سایت
رفتن به نوارابزار