کدخبر : 1407
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۹
فاقددیدگاه

نمایشگاه کتاب تبریز، بزرگترین اتفاق فرهنگی استان است

۸۵۸۷۵۸۱۶۷۳۹۲۰۳۸۳۳۵۵۱۱۹۶۹۶۷۷۱۳

به گزارش تیمورلو نیوز؛

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی دیروز، ۶ مهر در دیدار اعضای ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز، ضمن قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز، خاطرنشان کرد: جنس محصولات عرضه شده در این نمایشگاه متفاوت از کالاهای دیگر است و تاثیری که در عرصه فرهنگی به جا می‌گذارد تاثیر ماندگاری است.

وی با اشاره به اهمیت کتاب، گفت: معقتدم که با وجود ظهور رسانه‌های جدید، هیچ محصولی جای کتاب را نمی‌گیرد و بر خلاف تصور توجه به مقوله کتاب روز به روز بیشتر خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به برگزاری چهار نمایشگاه دیگر همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز، گفت: این دوره از نمایشگاه فراتر از یک نمایشگاه کتاب معمولی است و در تبلیغات و اطلاع‌رسانی این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به عرضه بیش از یکصد هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تبریز، لزوم نظارت بر عناوین ارائه شده را یادآور شد و گفت: ممکن است برخی افراد مغرض به دنبال شیطنت باشند، لذا باید ضمن تاکید رعایت شئونات فرهنگی به ناشران، نظارت بر عرضه کتب نیز به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

جبارزاده افزود: برای حفظ تلاش‌های صورت گرفته باید نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشیم، چراکه ممکن است یک جلد کتاب ناباب زحمات مجموعه برگزاری نمایشگاه را تحت‌الشعاع قرار دهد.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چاپ کتاب‌های ارزشمندی از سرداران لشگر عاشورا، نمایشگاه کتاب تبریز را فرصت خوبی برای معرفی این کتاب‌ها دانست و پیشنهاد کرد غرفه‌ای به این منظور اختصاص داده شود.

وی همچنین اجرای برنامه‌هایی درخصوص احیای دریاچه ارومیه درحاشیه نمایشگاه کتاب را کار ارزشمندی توصیف کرد و گفت: با توجه به بازدید بیش از یک میلیون نفر از این نمایشگاه، این یک فرصت استثنایی برای تبیین اهمیت بحث دریاچه ارومیه است. شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه باید با حضور فعال در این نمایشگاه و اجرای برنامه‌های متنوع مردم را نسبت به اهمیت موضوع آگاه کند.

جبارزاده ضمن تاکید بر اطلاع‌رسانی گسترده برنامه‌های نمایشگاه کتاب از طریق صدا و سیمای استان، اظهار کرد: امکان بازدید از این نمایشگاه برای اقشار مختلف مردم از تمام نقاط استان فراهم شود.

وی در پایان بر حضور فعال تشکل‌های قرآنی در نمایشگاه قرآن و عترت که همزمان با نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود تاکید کرد و همچنین ضمن قدردانی از اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، خواستار همکاری بیشتر شهرداری در برگزاری نمایشگاه کتاب شد.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

طراحی سایت
رفتن به نوارابزار